Parafia Św. Józefa Robotnika

w Popowie

Aktualności

 

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

Czytaj więcej

  

   Ile osób może przyjść na mszę świętą?

    Nowe wytyczne rządu.

Czytaj więcej

O modlitwę w południe, w środę 25 marca, w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych – poprosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.

Czytaj więcej

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy zachęcić Każdego i Każdą z Was do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 oraz modlitwy słowami Apelu Jasnogórskiego. Każdego dnia gromadźmy się o 20.30, czy to mieszkając samemu czy wspólnie w rodzinie, łącząc się duchowo ze wszystkimi, którzy o tej godzinie rozpoczną modlitwę różańcową.

       Intencją naszej modlitwy niech będzie prośba o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi   opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.                                                                                                                                                             

Czytaj więcej

 

Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne. Przystępujmy często do stołu eucharystycznego.

Czytaj więcej

Do czego pobudza nas św. Józef?

Ewangelie nie zapisują żadnego słowa wypowiedzianego przez św. Józefa. Pomimo tego, pozostaje on jedną z najbardziej motywujących i inspirujących postaci biblijnych. Do czego pobudza nas św. Józef?

Czytaj więcej
  • Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. o godz. 8:30 ; 1130 i 15:00

 

  • Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, w Mszach Świętych lub liturgii Sakramentów świętych albo liturgii pogrzebowej uczestniczyć może maksymalnie 50 osób (wliczając w to celebransa, koncelebransów, posługujących). Na proboszczach, administratorach parafii i rektorach kościołów ciąży obowiązek czuwania nad tym, by ograniczenie to zostało zachowane. Należy się kierować zasadą kolejności przybywania uczestników, zachowując pierwszeństwo dla zamawiających intencję mszalną, rodziny zmarłego czy osoby, za którą jest odprawiana Msza Święta. Uczestnicy liturgii winni zachować pomiędzy sobą stosowny i bezpieczny dystans.

 

  • Nabożeństwo Gorzkie Żale jest odwołane
Czytaj więcej
   ZARZĄDZENIE
  W sprawie działalności duszpasterskiej w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego
Czytaj więcej