Parafia Św. Józefa Robotnika

w Popowie

Najnowsze aktualności

 

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

Czytaj więcej

  

   Ile osób może przyjść na mszę świętą?

    Nowe wytyczne rządu.

Czytaj więcej

O modlitwę w południe, w środę 25 marca, w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych – poprosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Jest to odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę w południe tego dnia.

Czytaj więcej

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy zachęcić Każdego i Każdą z Was do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 oraz modlitwy słowami Apelu Jasnogórskiego. Każdego dnia gromadźmy się o 20.30, czy to mieszkając samemu czy wspólnie w rodzinie, łącząc się duchowo ze wszystkimi, którzy o tej godzinie rozpoczną modlitwę różańcową.

       Intencją naszej modlitwy niech będzie prośba o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi   opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.                                                                                                                                                             

Czytaj więcej