XII Niedziela Zwykła – 23 VI 2024r. 2024-06-22

XII Niedziela Zwykła – 23 VI 2024r.

1. Dziękuję parafianom z Zawad ul. Szkolnej za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w piątek na godz. 17.30 proszę parafian z Zawad z ul. Kolejowej.
  2. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  3. Jakub Rosa kawaler par. bł. Michała Kozala w Działoszynie oraz Dominika Chwałowska panna par. tutejsza (zapowiedź druga)
  4. 29 czerwca (sobota) z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Rozpoczniemy pielgrzymkę Mszą św. w kaplicy MB o godz. 6.30 a o godz. 7.00 wyruszymy w drogę. Ofiara na utrzymanie pielgrzymki 30zł. Pielgrzymkę zabezpiecza OSP ze Zborów.
  5. Za tydzień w niedzielę będzie zbierana puszka na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  6. 29 czerwca przeżywamy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu :

- pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając Archikatedrę, Jasną Górę lub Gidle.

1. Panie z naszej parafii organizują pielgrzymkę dn. 02-03 sierpnia (piątek i sobota) do Gietrzwałdu, Św. Lipki i Wilczego Szańca. Koszt pielgrzymki to 350 zł. Zapisy w zakrystii od przyszłego tygodnia. Szczegóły pielgrzymki wywieszone w gablocie:

2 sierpnia (piątek)

13.00 - Wyjazd do Gietrzwałdu

20.00 - Rozlokowanie w pokojach i nocleg (kolacja we własnym zakresie)

3 sierpnia (sobota)

7.00 – Msza św.

8.00 – Śniadanie w Domu Pielgrzyma

10.30 – Wyjazd do Św. Lipki (obiad we własnym zakresie)

13.30 – Zwiedzanie Św. Lipki

15.00 – Wyjazd do Wilczego Szańca

16.00 – Zwiedzanie Wilczego Szańca (kolacja we własnym zakresie)

18.00 – Powrót do parafii

Koszt to 350zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.