Parafia Św. Józefa Robotnika

w Popowie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023r. 2023-03-18

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023r.

  1. Intencje mszalne.
  2. Dziękuję parafianom z Zawad ul. Makuszyńskiego za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 17.30 proszę do sprzątania kościoła parafian z Zawad ul. Makuszyńskiego od nr 31 do nr 45.
  3. W Wielkim Poście droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
  4. W zakrystii są do nabycia świece paschalne na stół Wielkanocny w cenie 10zł. Ofiary składane przy tej okazji są kierowane na działalność Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
  5. Od dzisiejszej niedzieli na środku kościoła jest wystawiona puszka do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Ogłoszenie z kartki SKC.
  7. Za tydzień w sobotę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu kościół modli się w sposób szczególny za ofiary mordów na dzieciach poczętych a nienarodzonych. Modli się również za rodziny oczekujące dzieci i rodziny wielodzietne.

Z tek okazji w sobotę będzie zbierana taca a w niedzielę puszka na „Fundusz Obrony Życia”.

  1. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły w zakrystii.
  2. Zakończyliśmy pierwszy etap remontu kaplicy Matki Bożej polegającym na renowacji wejścia do kaplicy. Za wszelkie ofiary składane na ten cel składam Wielkie Bóg zapłać. Kolejnym etapem prac w kaplicy jest położenie nowej posadzki z kamienia sprowadzonego z samej Fatimy. Jeśli Bóg da to na święta będziemy cieszyć się odnowioną kaplicą. Wszystkim wspierającym dzieła Maryjne w naszej parafii z serca życzę, wszelkich Bożych łask.