II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023r. 2023-03-04

II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023r.

1. Intencje mszalne.
  2. W tym tygodniu w piątek o godz. 17.30 proszę do sprzątania kościoła parafian z Zawad ul. Makuszyńskiego od nr 1 do nr 15.
  3. W Wielkim Poście droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30.
  4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mariusz Kupka kawaler parafia Św. Trójcy w Wieszowej oraz Karolina Randak panna par. tutejsza (zapowiedź pierwsza)
  5. Dzisiaj z racji II Niedzieli Wielkiego Postu „Ad Gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i materialnej solidarności z Misjonarzami będzie zbierana puszka, na działalność Polskich Misjonarzy. W tym miejscu pragnę podziękować za przywieziony zużyty sprzęt elektroniczny z którego dochód również przeznaczony jest na ten cel.
  6. W zakrystii są do nabycia świece paschalne na stół Wielkanocny w cenie 10zł. Ofiary składane przy tej okazji są kierowane na działalność Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
  7. Biuro Turystyczne „Alf” z Opola wystosowało do naszej parafii ofertę pielgrzymki do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 22 października 2023r. Zostałem też poproszony o opiekę duchową podczas tej pielgrzymki. Spotkanie organizacyjne oraz wpłata pierwszej raty mamy zaplanowane na 9 marca (czwartek) o godz. 18:00 w salce katechetycznej pod kościołem. Osoby zainteresowane pielgrzymką są proszone, aby przyniosły ze sobą paszporty, coś do pisania oraz wpłatę pierwszej raty w wysokości 1.200 zł. Kwestionariusze pielgrzymki są w zakrystii. Koszt pielgrzymki to 2600 zł + 400 USD.