V Niedziela Wielkanocy 15 V 2022r. 2022-05-14

V Niedziela Wielkanocy 15 V 2022r.

2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i jego obejścia. Za tydzień w piątek po wieczornej Mszy św. do sprzątania kościoła proszę rodziców dzieci, które przystąpiły rok temu do I Komunii Św.
  3. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w pomoc przy budowie placu pod nowy cmentarz. Jest to wyraz wielkiej jedności z parafią, za który składam wielkie Bóg zapłać.
  4. W czwartek o godz. 17.00 gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Jego Ekscelencja poświęci ołtarz i obraz Matki Bożej Różanej. Zapraszam serdecznie całą asystę: LSO, Chór Młodzieżowy i Dorosłych, Żywy Różaniec, OSP, dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Niech nas nie braknie na tej pięknej uroczystości.
  5. Nasza parafia ubogaciła się o dwóch ceremoniarzy. Adam Hamara i Jakub Grabowski po rocznym szkoleniu przyjęli świecenia w WSD w Częstochowie. Życzymy udanej i wytrwałej posługi na tak odpowiedzialnym stanowisku w kościele.
  6. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za hojne dary na rzecz parafii. W skład tych darów wchodzi: balia na wodę święconą, nowy kociołek i kropidło do wody święconej, dwie świece procesyjne, stojak na ręczniczek przy tabernakulum oraz za piękny wystrój kościoła. Składam wielkie Bóg zapłać.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  8. Mateusz Andrzejczyk kawaler par. tutejsza oraz Paulina Niezgoda par. tutejsza (zapowiedź druga)
  9. Mateusz Barczyk kawaler par. Św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie oraz Paulina Kotowicz panna par. tutejsza (zapowiedź pierwsza)
  10. W poniedziałek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb Śp. Grzegorza Leszczyńskiego. Wieczny odpoczynek…