II Niedziela Wielkanocy 24 IV 2022r. 2022-04-22

II Niedziela Wielkanocy 24 IV 2022r.

2. Dziękuję parafianom z Dąbrówki i Popowa z ul. PCK i Strażackiej za posprzątanie kościoła. Za tydzień w piątek po wieczornej Mszy św. proszę do sprzątania kościoła parafian z Popowa ul. Reymonta od nr 1 do nr 20.
  3. W zakrystii można nabyć obraz Matki Bożej Popowskiej w Różanej Girlandzie. Cena małego obrazu to 30zł, średniego 43zł i dużego 120zł. Serdecznie zachęcam, aby oblicze naszej Pani królowało w naszych domach i rodzinach.
  4. Jutro Doba Eucharystyczna. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 8.30 a kończymy pasterką o godz. 21.00. Serdecznie zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu. Znajdźmy choć chwilkę, aby ukłonić się naszemu Panu i Zbawicielowi.
  5. Do zakupu materiału na dębowe ławki do kaplicy Matki Bożej Popowskiej brakuje nam 2540zł. Sam koszt materiału to 7000zł. Pragnę, aby taca z sumy odpustowej była przeznaczona na ten cel.
  6. Dzisiaj o godz. 15.30 koronka do Krwi Chrystusa. Wspólnota serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy.
  7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Góry Św. Anny i do zamku w Mosznej. Wyjazd 9 maja (poniedziałek) godz. 6.00. Koszt pielgrzymki 100zł.

Zapisy pod nr. tel. 660-341-088.

1. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę nabożeństwo o godz. 15.30 a w tygodniu po Mszy św.
  • W czwartek na 17.30 do kościoła serdecznie zapraszam młodzież z VI i VII kl. SP, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania.
  • Tydzień temu do puszki na Uczelnie Katolickie ofiarowano 660zł.
  • Dzisiaj puszka na budowę Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
  • Dzisiaj taca inwestycyjna na potrzeby parafii.
  • Za tydzień przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Św. Józefa Robotnika Patrona naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30. Mszy św. przewodniczy ks. Sławomir Bartoszuk – proboszcz parafii p.w. Św. Jana Kantego z Częstochowy. Podczas sumy odpustowej odbędzie się poświęcenie róż, które później niech zagoszczą w naszych domach wraz z wszystkimi łaskami płynącymi od Matki Bożej Popowskiej w Różanej Girlandzie oblubienicy Św. Józefa. Zapraszam całą asystę: OSP, Chór Parafialny i Młodzieżowy, Siostry z Żywego Różańca, LSO, Siostry Krwi Chrystusa oraz dzieci sypiące kwiatki.
  • W tym miesiącu do wieczności z nasze parafii odeszli: Śp. Stefan Łakomy, Danuta Zawada, Bonifacy Nowak i Maria Pierz. Wieczny odpoczynek…