VI Niedziela Wielkiego Postu 10 IV 2022r. 2022-04-08

VI Niedziela Wielkiego Postu 10 IV 2022r.

(Niedziela Palmowa)

2. Dziękuję parafianom z Dąbrówki za posprzątanie kościoła.
  3. Przy krzyżu, który jest na środku kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W tym tygodniu przeżywamy Wielki Tydzień.

Wielka Środa: Do chorych wyruszę w środę od godz. 10.00. Proszę zgłaszać chętnych do przyjęcia sakramentu w zakrystii.

Wielki Czwartek: Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. W tym dniu Najświętszy Sakrament przechowywany jest w ciemnicy. Po Mszy św. zapraszam LSO i Scholę Młodzieżową na kolacje do salki katechetycznej, aby uczcić dzień kapłański. Adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek: Otwarcie kościoła o godz. 8.30. Droga krzyżowa o godz. 17.30. O godz. 18.00 rozpoczynamy Liturgię Wielkiego Piątku. W tym dniu od Liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament przechowywany jest w Grobie Pańskim. Adoracja do godz. 24.00. Zapraszam Braci Strażaków by zaciągnęli wartę przy grobie Pana Jezusa  w Wielki Piątek i Sobotę.

Wielka Sobota: Otwarcie kościoła o godz. 8.30. Poświęcenie pokarmów odbędzie się wewnątrz jak i na zewnątrz świątyni. Od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W trakcie błogosławieństwa można złożyć ofiarę na tacę jak i do puszki na bieżące remonty naszej świątyni. Msza św. o godz. 19.00. Po Mszy św. Adoracja do godz. 22.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: O godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła. Zapraszam Braci Strażaków, LSO, Chór Parafialny i Młodzieżowy, Siostry Różańcowe i Krwi Chrystusa do przewodniczenia uroczystej procesji rezurekcyjnej.

1. Od Wielkiego Czwartku można będzie nabyć obraz Matki Bożej Popowskiej w Różanej Girlandzie. Cena małego obrazu to 30zł, średniego 43zł i dużego 120zł. Serdecznie zachęcam, aby oblicze naszej Pani królowało w naszych domach i rodzinach.