II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), 11 IV 2021r. 2021-04-12

II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), 11 IV 2021r.

1. Dziękuję Strażakom z OSP Zbory za posprzątanie kilkunastu ton gruzu zalegających na strychu naszej świątyni.

1. Jak widzimy rozpoczęły się prace w naszym kościele. Polegają one na wymianie całej elektryki oraz wzmocnieniu oświetlenia w naszym kościele.

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Ranoszek, kawaler, par. pw. Św. Marka Ew. w Kolonii Lisowice oraz Ewelina Kulejewska, panna z par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

1. Dziękuję parafianom ze Zborów za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła w piątek po wieczornej Mszy św. parafian z Dąbrowy od nr 1 do nr 4.

1. Ofiary do składane do puszki są przeznaczone w dniu dzisiejszym na Caritas.

1. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

1. „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło  naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.” Zachęcam do tego, aby wywiesić w tym dniu flagę państwową i watykańską.