VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (PALMOWA), 28 III 2021r. 2021-03-28

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (PALMOWA), 28 III 2021r.

2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki, która jest przy krzyżu na środku kościoła.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafianom ze Zborów.
  4. W tym tygodniu przeżywamy Wielki Tydzień oraz pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź od wtorku do soboty godzinę przed wieczorną Mszą św. (w Wielki Piątek od godz. 16.00).

Wielka Środa: Do chorych wyruszę w środę od godz. 9.00. Proszę zgłaszać chętnych do przyjęcia sakramentu w zakrystii.

Wielki Czwartek: Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. W tym dniu Najświętszy Sakrament przechowywany jest w ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek: Otwarcie kościoła o godz. 8.30. Droga krzyżowa o godz. 17.30. O godz. 18.00 rozpoczynamy Liturgię Wielkiego Piątku. W tym dniu od Liturgii Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament przechowywany jest w Grobie Pańskim. Adoracja do godz. 24.00. Zapraszam strażaków by zaciągnęli wartę przy grobie Pana Jezusa  w wielki piątek i sobotę.

Wielka Sobota: Otwarcie kościoła o godz. 8.30. Poświęcenie pokarmów odbędzie się wewnątrz jak i na zewnątrz świątyni. Od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W trakcie błogosławieństwa można złożyć ofiarę na tacę jak i do puszki na bieżące remonty naszej świątyni. Msza św. o godz. 19.00. Po Mszy św. nie ma adoracji.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: O godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna bez procesji wokół kościoła.

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Szymon Gustaw Mandat, kawaler, par. p.w. bł. M. Kozala w Działoszynie oraz Małgorzata Ptak, panna, par. tutejsza. Zapowiedź druga; Piotr Mazik, kawaler z par. p.w. Św. Andrzeja Ap. w Wąsoszu Górnym oraz Patrycja Sikora, panna z par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
  2. Zakończyliśmy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni. W tym miejscu pragnę podziękować rodzinie z Popowa, która wsparła to dzieło wsparciem finansowym.  Składam w tym miejscu podziękowania za waszą ofiarność i dobre słowa, że jest o wiele lepsza akustyka w naszym kościele. Wewnątrz kościoła zainstalowany jest sprzęt firmy „Rduch” a na zewnątrz „Tonsil”.
  3. Dzisiaj taca inwestycyjna na potrzeby Parafii.
  4. W tym miesiącu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Śp. Piotr Wojna i Marian Matyszczak. Wieczny odpoczynek…