Niedziela Św. Rodziny 2020-12-27

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 XII 2020

2. Dziś Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  3. Dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za przygotowanie wystroju świątecznego naszego kościoła oraz kwiaciarni „Róża” za wystrój ołtarza. Również serdeczne podziękowania kieruję wszystkim tym, którzy ubogacili czas pasterki: chórowi, Panu Organiście oraz LSO.
  4. 31 Grudnia 2020 o godz. 17.00 Msza św. z nabożeństwem dziękczynno -przebłagalnym na zakończenie roku cywilnego oraz podsumowanie duszpasterskie za miniony czas. W tym dniu spowiedź (czwartek) od godz. 15.30 z uwagi, że 1 stycznia przeżywamy Uroczystość. Również w czwartek wyruszę do chorych od godz. 9.00. Jeśli ktoś z wiernych przystępuje do 9-pierwszych piątków miesiąca może przystąpić wcześniej do spowiedzi a komunię święta musi przyjąć w pierwszy piątek czyli 1 stycznia.
  5. Wizyta duszpasterska (kolęda) rozpocznie się najwcześniej 18 stycznia 2021 roku.
    Z uwagi na zmieniającą się sytuację w naszym kraju musimy cierpliwie poczekać. Ostateczna decyzja co do wizyty kolędowej będzie ogłoszona 17 stycznia 2021r.
  6. 1 stycznia 2021 roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę.
  7. W 2021 roku w naszej wspólnocie parafialnej zaczynamy przeżywać każdą pierwszą niedzielę miesiąca jako Niedzielę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po skończonej Mszy św. będzie dłuższa adoracja z rozważaniem.
  8. Dzisiaj o godz. 14.30 Koronka do Krwi Chrystusa a za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 14.30 różaniec. Serdecznie zapraszam.
  9. W ostatnim czasie wsparliście swoimi ofiarami wiele pięknych dzieł kościoła w kwocie: FOŻ 770zł, Świece Caritas 2480zł, Opłatki 7110zł, KUL 330zł.
  • W tym tygodniu na cele parafialne wpłynęło z Popowa z ul. Wieluńskiej 150zł. Składam wielkie Bóg zapłać.
  1. Do sprzątania kościoła zapraszam w środę na godz. 18.00 parafian z Popowa ul. Reymonta od nr 92 do nr 115.
  2. Do wieczności w tym tygodniu odeszła Zenobia Smolarek. Wieczny odpoczynek…