II Niedziela Adwentu 2020-12-05

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary złożone do puszki będą przekazane na ten cel.
  2. We wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. odmówimy Akt poświęcenia Kościoła i świata Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.
  3. Za tydzień taca na Wyższe Seminarium Duchowne. Pamiętajmy, że w naszym Seminarium Duchownym kształci się na przyszłego kapłana Kacper Pawelec.
  4. Tydzień temu na tace inwestycyjną zebrano 2646zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom. Obecnie trwają parce remontowe w kaplicy przedpogrzebowej.
  5. W poniedziałek o 17.00 nowenna do Św. Józefa i w środę o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Reymonta. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 18.00. Zapraszam parafian z Popowa ul. Reymonta
    od nr 69 do nr 75.
  7. Jest nowy zeszyt intencji na rok 2021. Zapraszam w tygodniu do kancelarii parafialnej na rozpisanie Mszy św. pogrzebowych.
  8. Dzisiaj o 14.30 Różaniec i wymiana tajemnic różańcowych.
  9. Świece Caritas na stół wigilijny są w zakrystii. Cena 7zł.
  • Można nabyć opłatki, w zakrystii oraz na plebanii. Pieniądze zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i wynagrodzenie dla organisty.
  • W tym tygodniu na cele parafialne wpłynęło ze Zborów ul. Spokojna 150zł, Dąbrówka 100zł i z Popowa z ul. Długosza 180zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.
  • Czcigodni Parafianie, tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia posługa duszpasterska w parafiach wiąże się z odwiedzeniem domów i mieszkań wiernych z błogosławieństwem, wspólną modlitwą oraz rozmowami duszpasterskimi. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz ograniczenia sanitarne w życiu społecznym nasza posługę będzie cechować poczucie odpowiedzialności za innych i za siebie oraz troska i roztropność duszpasterska. Podczas kolędy będą obowiązywać następujące zasady: wizytę duszpasterską będę składał na wyraźne zaproszenie wiernych; w razie potrzeby dłuższej rozmowy duszpasterskiej należy umówić się na taką rozmowę w kancelarii parafialnej.
  • W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych w naszej parafii. Dlatego przypominam, że możliwość spowiedzi jest pół godziny przed Mszą św. Zapraszam w tygodniu do sakramentu pokuty i pojednania, aby dobrze przygotować się do Świat Bożego Narodzenia. Będzie natomiast dzień spowiedzi 12 grudnia w sobotę. Plan spowiedzi. Od 8.00, 14.30 i 18.00.
  • Do wieczności w tym tygodniu z naszej parafii odeszli Kajetan Smolarek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.