I Niedziela Adwentu 2020-11-28

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie  pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
    Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Serdecznie zapraszam w tygodniu na Msze św. Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W czwartek Msza św. i modlitwy o powołania kapłańskie. W piątek o godz. 9.00 odwiedzę chorych z naszej parafii. Od godz. 15.00 spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W środę msza św. o godz. 17.00 i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Reymonta. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 18.00. Zapraszam parafian z Popowa ul. Reymonta
    od nr 55 do nr 67.
  5. Jest nowy zeszyt intencji na rok 2021. Zapraszam w tygodniu do kancelarii parafialnej na rozpisanie Mszy św. pogrzebowych.
  6. Dzisiaj o 14.30 Koronka do Krwi Chrystusa.
  7. Świece Caritas na stół wigilijny są w zakrystii. Cena 7zł.
  8. Można nabyć opłatki, w zakrystii oraz na plebanii. Pieniądze zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i wynagrodzenie dla organisty.
  9. Dziś taca inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej parafii.
  • Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności, artykułów chemicznych oraz skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych w ramach IV Światowego Dnia Ubogich „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Zbiórka rozpoczyna się od dzisiejszej niedzieli a zakończy 20 grudnia. Karton na te produkty jest przy drzwiach wejściowych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom za wsparcie tego celu..
  1. Do wieczności w tym tygodniu z naszej parafii odeszli Sławomir Łuczak i Lucjan Swatek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.