XXXIV Niedziela Zwykła 2020-11-21

XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.
  2. W środę msza św. o godz. 17.00 i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. 22 listopada w liturgii Kościoła obchodzi się Wspomnienie św. Cecylii. Jest to jednocześnie święto wszystkich kultywujących muzykę sakralną.

Z tego też powodu składamy wszystkim członkom CHÓRU PARAFIALNEGO oraz Panu Tomaszowi najlepsze życzenia, abyście jak najdłużej śpiewali i swoimi głosami MSZE ŚW. upiększali.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Reymonta. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 18.00. Zapraszam parafian z Popowa ul. Reymonta od nr 49 do nr 54.
  2. Jest nowy zeszyt intencji na rok 2021.
  3. W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić: Rafał Michał Gaweł, kawaler lat 30. z parafii tutejszej oraz Marta Teresa Skóra, panna, lat 31 z parafii pw. NMP Anielskiej w Kleszczowie. Zapowiedź druga.
  4. Za tydzień I Niedziela Adwentu. O godz. 14.30 Koronka do krwi Chrystusa.
  5. W tym tygodniu na potrzeby naszej parafii wpłynęło 100zł ofiar indywidualnych z Dąbrowej i 200 zł z Zawad z ul. Makuszyńskiego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.
  6. W przyszłym tygodniu można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
  • Również w przyszłą niedzielę można nabyć opłatki, które będzie można nabyć w zakrystii oraz na plebanii. Pieniądze zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i wynagrodzenie dla organisty.
  • W ostatnim czasie złożono do puszek następujące kwoty:

- Na Niższe Seminarium Duchowne 308zł

- Na Kościół w Potrzebie 314zł

- Na Nuncjaturę Apostolską 220zł

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom.

• Za tydzień taca inwestycyjna. Planujemy mały remont w kaplicy pogrzebowej oraz wycinkę 12 drzew na cmentarzu parafialnym. Przybliżony kosztorys będzie ogłoszony w najbliższym czasie.