Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 2020-11-07

1. Dziś XXXII niedziele zwykła, naszymi i ofiarami wspieramy kościół
    w potrzebie. Puszka przeznaczona jest na ten cel. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tego dzieła.
  2. W środę 11 listopada 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości, okazja do modlitwy za ojczyznę. W tym dniu msza św. o godz. 17.00 i nowennna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w kraju, od 7 do 29 listopada obowiązywał będzie w kościołach nowy limit osób, zależny od jego powierzchni: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, z zachowaniem 1,5 metra dystansu pomiędzy poszczególnymi osobami. W naszym kościele może przebywać na liturgii 35 osób. Zgromadzenia o charakterze religijnym odbywające się poza budynkami nie są ograniczone liczbowo, ale poszczególne osoby muszą zachować pomiędzy sobą właściwy dystans (dotyczy to zarówno wiernych przebywających poza budynkiem kościoła, korzystającym
    z nagłośnienia zewnętrznego, jak tez uczestników liturgii pogrzebowej na cmentarzu). We wszystkich powyższych przypadkach wszyscy uczestnicy są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa (z wyjątkiem osób sprawujących obrzędy).
  4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wieloletnią posługę ks. Jerzemu Grąbkowskiego na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej. Dziękuję za sprawowanie sakramentów, opiekę duchową parafian, krzewienia chrześcijańskich postaw oraz za liczne remonty w budynku plebańskim
    i w kościele. Życzę wraz całą wspólnotą parafialną, dużo zdrowia, sił i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata posługi duszpasterskiej.
  5. Nowym administratorem parafii został Ks. Grzegorz Stanula, który przyszedł do nas z Parafii p.w. Św. Jana Kantego w Częstochowie.
  6. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 18.00. Zapraszam parafian z Popowa ul. Reymonta od nr 11 do nr 21.
  7. Do wieczności w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł
    śp. Stanisław Ptak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.