TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020-10-25

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

• Dziś na mszy św. O godz. 8:30 poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

Nabożeńswto  Różańcowe o godz. 14:30

Po mszy św. Odprawianej o godz. 15:00 koronka do krwi pana Jezusa

• Dziś na mszę św. na godz. 15:oo zapraszam młodzież z kl. II i I szkół średnich która  przygotowuje się do bierzmowania

• Można zamawiać wypominki jednorazowe, roczne, oktawalne.

• W poniedziałek na nabożeństwo różańcowe zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii

1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

1. W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16:30.

1. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8:30; 10:00 11:30 W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom.

1. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 8:00, 11:30, 17:00 Różaniec i modlitwy za zmarłych o godz. 16:30 . Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16:30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA    - w piątek   o godz. 18.00

Proszę do sprzątania  osoby z Popowa z ul. Reymonta mieszkające w domach o nr. 2, 4, 9 i 10