IV Niedziela wielkiego Postu 2020-03-22

Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia nad tajemnicą Bożej miłości, której wyrazem jest też stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne. Przystępujmy często do stołu eucharystycznego.

• w naszym kościele Msza św. o godz. 17.00 a od 16.00 dyżur w konfesjonale

• uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca.

• W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i gwałtownie zwiększającą się liczbą osób zakażonych wirusem Rekolekcje dla dzieci i młodzieży: zostają odwołane. Rekolekcje parafialne dla dorosłych: zarządza się przeniesienie na inne terminy (np. w Okresie Wielkanocnym, przed uroczystością odpustową), w których będą mogły być zorganizowane w taki sposób, by nie stwarzać niebezpieczeństwa dla uczestników;

• spotkania grup formacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zostają zawieszone

• zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 oraz modlitwy słowami Apelu Jasnogórskiego. Każdego dnia gromadźmy się o 20.30, czy to mieszkając samemu czy wspólnie w rodzinie, łącząc się duchowo ze wszystkimi, którzy o tej godzinie rozpoczną modlitwę różańcową.

Intencją naszej modlitwy niech będzie prośba o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

• Piotr Mateusz Zaremba - Daria Magdalena Wypchlak – zapowiedź I
  • Maciej Rafał Kutak - Paulina Dominika Kasprzyk- zapowiedź I
  • Jacek Mateusz Ptak - Angelika Chałubka - zapowiedź I