Modlitwa różańcowa 2020-03-23

Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragniemy zachęcić Każdego i Każdą z Was do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 oraz modlitwy słowami Apelu Jasnogórskiego. Każdego dnia gromadźmy się o 20.30, czy to mieszkając samemu czy wspólnie w rodzinie, łącząc się duchowo ze wszystkimi, którzy o tej godzinie rozpoczną modlitwę różańcową.

Intencją naszej modlitwy niech będzie prośba o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

(…) Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności.

+ Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański