OGŁOSZENIA PARAFIALNE - PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020-02-09

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

• Dziś w ramach XXVIII Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.

• W poniedziałek 10 –lutego Spotkanie rady parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 18:00 w Sali dolnego kościoła – zapraszam

1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.

• Wyjazd na czuwanie na Jasną Górę o godz. 20:00

1. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. Miejscem uroczystości archidiecezjalnych będzie kościół św. Wojciecha BM w Częstochowie. Uroczystej Eucharystii w dniu 11 lutego br. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski dr Wacław Depo.

1. Również w środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach, podczas nowenny i Mszy Świętej o godz. 17:00. Zapraszam na to modlitewne spotkanie.

• W sobotę o godz. 9:00 w salce dolnego kościoła katecheza dla dzieci z kl. VII a o godz. 10:00 dla dzieci z kl. VI

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA    - w piątek    o godz. 18.00 –   Proszę do sprzątania  osoby z Dąbrówki   mieszkające w domach o numerach: 1A, 2, 3 i 4.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności   ––Irenę  Krawczyk   ––   Polećmy Jej  dusze miłosierdziu Bożemu.       Wieczny odpoczynek