OGŁOSZENIA PARAFIALNE - OFIAROWANIE PAŃSKIE 2020-02-02

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. Z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

• Dziś o godz. 14.30 w kościele modlitwa Różańcowa i wymiana tajemnic różańcowych.

• W poniedziałek Msza św. o godz. 17:00 i nab. Do św. Józefa z racji pierwszego poniedziałku miesiąca.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 17:00 modlimy się o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

• Zbiórka ministrantów w czwartek po mszy św.

1. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać w godzinach: 15:30 do 17:00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej.

• Za tydzień, tj. 9 lutego, w ramach XXVIII Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.

• W sobotę o godz. 9:00 w salce dolnego kościoła katecheza dla dzieci z kl. VIII

• Spotkanie rady parafialnej 10 lutego o godz. 18:00 w Sali dolnego kościoła – zapraszam

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA    - w piątek    o godz. 18.00 –   Proszę do sprzątania  osoby z ul. Jasnej  mieszkające w domach o numerach 2, 3, 5 i ul. Krętej nr 6