TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020-01-26

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

• Dzisiaj na mszach św.  gościmy  siostry adoratorki krwi Chrystusa z Częstochowy

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.

• W sobotę o godz. 9:00 w salce dolnego kościoła spotkanie dla młodzieży z kl. I szkół średnich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania

1. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

1. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

1. W naszej parafii zakończyły się doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda.

W piątek 31,01, od godziny 15:00 dodatkowo kolęda w tych domach gdzie kolędy nie było z racji nieobecności takie domy można zgłaszać w zakrystii po mszy św.

Podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA    - w piątek    o godz. 18.00 –   Proszę do sprzątania  osoby z ul. Wesołej mieszkające w domach o numerach 2, 4, 6, 8, 10