DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2020-01-19

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 17:00

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

• W przyszłą niedzielę na mszach św. będziemy gościli siostry adoratorki krwi Chrystusa z Częstochowy

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

W Poniedziałek – Dąbrowa  /od końca/

We wtorek    –  Dąbrówka od końca  do połowy

W Środa  - ul. Wieluńska  /do ronda/

W Czwartek   –  Dąbrówka pozostała część i w Popowie ul. PCK i Strażacka

W Piątek   –  Dąbie  /od początku/

W Sobotę  –  Dąbie -  pozostała część

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA    - w piątek    o godz. 18.00 –   Proszę do sprzątania  osoby z ul. Piwnej  mieszkające w domach o numerach 34; 46; 48 na ul. Rolniczej  2