NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2020-01-12

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 17:00.

PODZIĘKOWANIE  Współodczuwanie to piękny wymiar miłości bliźniego, bo otwiera serce na ludzką niedolę. Prowadzi nas do obecności w życiu tych, którzy cierpią. Jan Paweł II powtarzał, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, ale czym dzieli się z innymi. Nasza wspólnota parafialna kolejny raz udowodniła, że dzielenie się miłością mnoży ją wielokrotnie. Dzięki otwartym sercom pomogliśmy Łucji z Zawad.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za ich obecność, pomoc materialną i wsparcie.  Wyrazy podziękowania kierujemy pod adresem naszych wspaniałych uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Chcielibyśmy również podziękować Panu Rafałowi Krawczykowi i Pani Barbarze Psiuch za pomoc, poświęcony czas i życzliwość. Podczas kwesty udało nam się zebrać 4798 zł. Pieniądze te zostały przekazane na rzecz rehabilitacji Łucji Brzóski. Wielkie Bóg zapłać za dzielenie się miłością. Organizatorzy koncertu i jasełek.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

W Poniedziałek – Zbory ul Spokojna

We wtorek    –  Wrzosy i Smolarze

W Środa  - ul. Wieluńska /od ronda w stronę Działoszyna/

W Czwartek   –  Popów ul. Jana Długosza

W Piątek   –  Popów ul. Reymonta /od końca

W Sobotę  –  Popów ul. Pajęczańska i Harcerska

W Poniedziałek  20,01 –  Dąbrowa  / od końca

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA    - w piątek    o godz. 18.00 –   Proszę do sprzątania  osoby z ul. Piwnej  mieszkające w domach o numerach: 40 a; 40b; 41 i 89.