DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018-09-09

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

• Zapisujemy się na czuwanie na 11-tego września na Jasną Górę. Wyjazd we wtorek o godz. 20.00

• 13 września "Dekanalny Dzień Chorych" Eucharystia w int. chorych w par. św. Wojciecha w Częstochowie. Zapisy w zakrystii po mszach św. wyjazd w czwartek o godz. 10.00

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

• W piątek o godz. 17.30 spotkanie dla wszystkich którzy należeli i chcą należeć do KSM-u.

• W piątek o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – najstarsza grupa

• W sobotę o godz. 11.30 Wyjazd pielgrzymów  do Włoch

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA   - piątek o godz. 18.00 –   Proszę;  panią  Brabarę Włodarczyk, Janusza Randaka, Iwonę Zawadzką i panią Bożenę Zawadzką

• W minionym tygodniu do wieczności odeszła: + Filomena Światowska  – polećmy jej dusze miłosierdziu Bożemu.

Różaniec na dziś

Tajemnice Światła

• Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Nekrologi

Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych ...

AKTUALNE NEKROLOGI

Panie, przyjmij łaskawie modlitę zanoszoną za dusze sług i służebnic Twoich.

Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu,

On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

J14, 26

KATECHIZM DLA BIERZMOWANYCH