PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2018-07-14

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

• w przyszłą niedzielę po mszach św. będzie poświęcenie kierowców i pojazdów .

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

• SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA   - piątek o godz. 18.00 –  Proszę; panią Annę Kozak, Stanisławę Macińską, Agatę Związek, Kamilę Pasikiewicz

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:     +Agnieszka Mielczarek – polećmy jej dusze miłosierdziu Bożemu.

Różaniec na dziś

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  • Biczowanie Jezusa
  • Cierniem ukoronowanie Jezusa
  • Dźwiganie krzyża na Kalwarię
  • Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Nekrologi

Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych ...

AKTUALNE NEKROLOGI

Panie, przyjmij łaskawie modlitę zanoszoną za dusze sług i służebnic Twoich.

Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu,

On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

J14, 26

KATECHIZM DLA BIERZMOWANYCH