PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 lutego 2018 2018-02-17

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

• Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim którzy w ubiegłą niedzielę wsparli niepełnosprawne sieroty społeczne ze  wspólnoty Betel  swoimi ofiarami.

• W najbliższą sobotę spotkanie dla kandydatów i ministrantów o godz. 9.00 a o godz. 10 spotkanie dla siódmoklasistów przygotowujących się do bierzmowania.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. sprawowanej o godz. 15.00 spotkanie dla rodziców dzieci które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii św.

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz.16:30 a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:00.

W tym tygodniu patronujE nam:

22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Piątek   godz. 17.45 – proszę :  p. Jolantę Pierz, Barbarę Pietras, Elżbietę Szczepaniak, Lucynę Ładkowską

• W minionym tygodniu do wieczności odszedł: + Stanisław Musiel– polećmy jego  dusze miłosierdziu Bożemu.

Różaniec na dziś

Tajemnice Światła

• Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  • Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej
  • Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  • Przemienienie Pańskie na górze Tabor
  • Ustanowienie Eucharystii

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Nekrologi

Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych ...

AKTUALNE NEKROLOGI

Panie, przyjmij łaskawie modlitę zanoszoną za dusze sług i służebnic Twoich.

Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu,

On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

J14, 26

KATECHIZM DLA BIERZMOWANYCH