DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2019-03-17

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16:30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15:00. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia i potrwają do 10 kwietnia. Nauki wygłosi dla nas ks. Kazimierz Stachera – pallotyn. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godz. 16:00.

W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

Uprzejmie informujemy, że do 29 marca 2019r. trwają zapisy do Przedszkola przy Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Popowie. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły lub poprzez stronę internetową (www.edk.org.pl).

• SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA   - piątek o godz. 18.00 –  Proszę do sprzątania – Urszulę Leszczyńską,  Agatę Leszczyńską, Bogumiłę Kmiecik, Iwonę Krawczyk

Różaniec na dziś

Tajemnice Chwalebne

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

Nekrologi

Świętą i zbawienną jest rzeczą modlić się za zmarłych ...

AKTUALNE NEKROLOGI

Panie, przyjmij łaskawie modlitę zanoszoną za dusze sług i służebnic Twoich.

Pielgrzymka do Medjugorie

zobacz program